Kyoritsu Kewmate 2012R multimetr z cęgami


Kewmate 2012R

Japońska firma Kyoritsu znana między innymi z produkcji mierników wykorzystujących unikalną technologię pomiaru prądu otwartymi cęgami wprowadza na rynek nowy produkt, którym jest miernik uniwersalny KEWMATE 2012R będący rozszerzeniem sprawdzonego i cieszącego się uznaniem KEWMATEa 2001.

Multimetr ten łączy cechy klasycznego multimetru oraz miernika cęgowego. Zastosowanie otwartych cęgów „widełkowych” pozwala na pomiar prądów stałych i przemiennych w przewodach o maksymalnej średnicy 12mm, w zakresach 60A i 120A z maksymalną rozdzielczością aż 0,01A! Cęgi połączone są z miernikiem elastycznym przewodem, dzięki czemu stają się bardzo przydatne i wygodne w użyciu podczas pomiarów m.in. w rozdzielnicach gdzie często mamy do czynienia z dużym zagęszczeniem przewodów i wiązek.

Miernik przeznaczony jest również do pomiarów napięć zarówno stałych jak i przemiennych na zakresach od 600mVDC / 6VAC do 600VAC/DC z maksymalną rozdzielczością 0,1mVDC / 0,001VAC. Należy podkreślić, że w przypadku sygnałów przemiennych, zarówno prądowych jak i napięciowych, mierzone są prawdziwe wartości skuteczne TrueRMS.

Kolejne z jego możliwości to pomiar rezystancji na zakresach od 600Ω do 60MΩ, test ciągłości z sygnalizacja dźwiękową oraz test diod.

Urządzenie to może także mierzyć częstotliwość zarówno prądu AC przy pomiarze cęgowym jak i napięcia podczas pomiary przewodami pomiarowymi od 10Hz do 10MHz.

W stosunku do poprzedniego modelu, KEWMATE 2012R został wyposażony w funkcję pomiaru pojemności. Pomiar ten wykonywany jest z automatycznym przełączaniem zakresów, odpowiednio od 40nF do 4000µF.
Wszystkie pomiary, za wyjątkiem pomiarów prądu, prowadzone są z automatycznym przełączaniem zakresów.

Wyniki pomiarów prezentowane są na czytelnym wyświetlaczu z 30-segmentowym bargrafem, przy średnim próbkowaniu ok. 3x/s dla wskazań liczbowych i 50x/s dla bargrafu.

Miernik ten zasilany jest dwiema bateriami typu AAA (LR03), czyli tzw. „małymi paluszkami”.

KEWMATE 2012R fabrycznie wyposażony jest w gumowy holster zwiększający odporność miernika na uszkodzenia mechaniczne oraz ułatwiający pracę i przechowywanie urządzenia dzięki specjalnemu wyprofilowaniu pozwalającemu na mocowanie przewodów i cęgów pomiarowych.

Dzięki niewielkim wymiarom (tylko 92x128x27 [mm]) i masie 220g, wyposażeniu w najczęściej używane funkcje oraz możliwości pomiaru prądów stałych i przemiennych otwartymi cęgami, KEWMATE 2012R powinien wzbudzić zainteresowanie szerokiego grona odbiorców i znaleźć się w kieszeni niejednego elektryka.

Przedstawicielem i dystrybutorem testerów oraz mierników firmy Kyoritsu w Polsce jest firma BIALL Sp. z o.o. z Gdańska .