Kyoristu KEW 2210R miernik cęgowy z cewką Rogowskiego


Kyoritsu KEW 2210R.1Japońska firma Kyoritsu od lat produkuje różnego rodzaju mierniki i przystawki cęgowe. Produkty te przeznaczone są do pomiarów prądów metodą cęgową w bardzo szerokim zakresie, tj. od prądów upływowych rzędu µA, po prądy o bardzo dużej wartości – nawet do 3000A.

Do grupy urządzeń przeznaczonych do mierzenia dużych wartości prądu dołącza nowy produkt – miernik KEW2210R.

Ten kompaktowy przyrząd służy do cęgowego pomiaru rzeczywistej wartości skutecznej prądu przemiennego, na trzech zakresach pomiarowych: 0,01~30A / 300A / 3000A.
Miernik Kyoritsu wyposażony jest w rozpinane cęgi pomiarowe, których budowa oparta jest o tzw. cewkę Rogowskiego. Dzięki temu cęgi są elastyczne, przez co łatwo zapiąć je na konkretnym przewodzie, nawet w miejscach o ich dużym zagęszczeniu, czy tam, gdzie mamy do czynienia z

ograniczoną przestrzenią, w ciężko dostępnych, wąskich prześwitach, np. w rozdzielnicach, korytach kablowych. Maksymalna średnica, która może zostać objęta cęgami, to 150mm, więc pomiar dużych prądów płynących w szynie lub grubym przewodzie nie stanowi już problemów.

Urządzenie jest niewielkie i poręczne. Cęgi pomiarowe wyprowadzone są na długim (aż 1,8m) przewodzie, a główna część miernika ma wymiary tylko 70x26x120 mm. Całość waży ok. 300g.

Duży, czytelny wyświetlacz wyposażony jest w podświetlenie świetnie sprawdzające się podczas prowadzenia pomiarów w warunkach ograniczonego oświetlenia.

KEW2210R zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa: CAT III 1000V i CAT IV 600V.

Miernik dostarczany jest w wytrzymałym pokrowcu, z kompletem 2 baterii LR03 oraz instrukcją obsługi.

Kyoritsu KEW 2210R